Disable Preloader

Lista localităților aplicante RIS 2016

Lista localităților aplicante RIS 2016

NR.

Localitate

Denumirea Proiectului

Cod proiect

1. r-l Edineț, s. Cuconeștii-Noi Reparația capitală a bucătăriei din interiorul creșei-grădiniță “Romanița” Cuconeștii Noi 01-04
2. r-l Florești, s. Varvareuca Reparația spălătoriei și a unui bloc sanitar 02-04
3. r-l Florești, s. Ciutulești Schimbarea ferestrelor în gimnaziul Ciutulești 03-04
4. r-l Glodeni, s. Cuhnești Condiții mai bune – copii mai sănătoși 04-04
5. r-l Rîșcani, s. Alexandrești Reparația Grădiniței de copii “Alexandrina” comuna Alexandrești r-l Rîșcani 05-04
6. r-l Florești, s. Prajila Lucrări de reparatie la cantina Gimnaziului Prajila 06-04
7. r-l Soroca, s. Rudi Instalarea sistemului de ventilare în grădinița “Îngerașii” s. Rudi 07-04
8. r-l Drochia, s. Drochia Reparația fasadei Instituției Preșcolare “Scufița Roșie” din s. Drochia 08-04
9. r-l Ungheni, s. Pîrlița Construcția antreului la ușa din partea de nord a edificiului gimnaziului “Ion Vatamanu” 09-04
10. r-l Florești, s. Roșietici Amenajarea spațiului pentru vestiar și biblioteca școlară în Gimnaziul Roșietici raionul Florești 10-04
11. r-l Fălești, s. Ilenuța Renovarea podelei în sala sportivă a Instituției Publice Gimnaziul Ilenuța 11-04
12. r-l Ungheni, s. Florițoaia Nouă Reabilitarea blocului sanitar al gimnaziului din s. Florițoaia Nouă 12-04
13. r-l Edineț, s. Brătușeni Надежное будующее Наших детей – Наша сегодняшняя 13-04
14. r-l Florești, or. Mărculești Renovarea partială a unui bloc a grădiniței de copii “Andrieș” or. Mărculești 14-04
15. r-l Ungheni, s.  Alexeevca Schimbarea geamurilor în sălile de clasă la etajul  I, în Gimnaziul  Alexeevca 15-04
16. r-l Drochia, s. Șuri Reparația bucătăriei grădiniței de copii din s. Șuri r-nul Drochia 16-04
17. r-l Fălești, s. Sarata Veche Finisări interioare la Gimnaziu 17-04
18. r-l Sîngerei, s. Dumbrăvița Reparația pardoselilor 18-04
19. r-l Drochia, s. Maramonovca Schimbarea ferestrelor la gimnaziul s. Maramonovca 19-04
20. r-l Drochia, s. Maramonovca Renovarea sălii sportive în instituția preșcolară “Soare” 20-04
21. r- Sîngerei, s. Bilicenii Vechi Servicii educaționale îmbunătățite la grădinița de copii din s. Bilicenii Vechi raionul Sîngerei 21-04
22. r-l Soroca, s. Parcani Lucrări de reparație a unei săli de grupă a grădiniței de copii “Spicușor” din satul Parcani raionul Soroca 22-05
23. r- Drochia, s. Popeștii de Sus Reparația bucătăriei liceului 23-05
24. r-l Drochia, s. Petreni Reparația sălii sportive 24-05
25. r-l Edineț, or. Cupcini Reparația blocului alimentar la creșa-grădiniță nr.3 “Licurici” din or. Cupcini 25-05
26. r-l Ungheni, s. Costuleni Schimbarea ușilor șI geamurilor în galleria și garderoba Gimnaziului Costuleni 26-05
27. r-l Ungheni, s. Todirești Renovarea grupurilor sanitare din interiorul I.P. Gimnaziul Todirești 27-05
28. r-l Rîșcani, s. Balanul Nou Reparația grădiniței de copii din s. Balanul Nou r-l Rîșcani 28-05
29. r-l Rîșcani, s. Pîrjota Lucrări de reparație la cantina gimnaziului 29-05
30. r-l Glodeni, s. Cobani Reparația capitală a încăperilor de la cantina școlii 30-05
31. r-l Ungheni, s. Alexeevca Modernizarea blocului alimentar și a spălătoriei la grădinița de copii din s. Alexeevca r-l  Ungheni 31-05
32. r-l Rîșcani, s. Șumna Îmbunătățirea condițiilor sanitaro-igienice pentru copiii Centrului Comunitar de Dezvoltare Timpurie s. Bulhac r-l Rîșcani 32-05
33. r-l Soroca, s. Mălcăuți Schimbarea ușilor și geamurilor la grădinița de copii din s. Mălcăuți 33-05
34. r-l Soroca, s. Dărcăuți Renovarea sistemului de încălzire la grădinița de copii din s. Dărcăuți 34-05
35. r-l Floreștii, s. Tîrgu Vertiujeni Lucrări de renovare a sistemului de încălzire al grădiniței de copii “Romanița”  Tîrgul Vertiujeni 35-05
36. r-l Ungheni, s. Sculeni Schimbarea ușilor de la etajul I a Instituției Publice Liceul Teoretic Sculeni 36-05
37. r-l Ungheni, s. Țîghira Efectuarea lucrărilor de reparație la anexa gimnaziului 37-05
38. r-l Ungheni, s. Bumbăta Conservarea energiei termice 38-05
39. r-l Florești, s. Cunicea Îmbunătățirea condițiilor de alimentație a elevilor din Gimnaziul Cunicea 39-05
40. r-l Rîșcani, s. Știubeieni Schimbarea geamurilor 40-05
41. r-l Fălești, s. Călugăr Gladiatorii 41-05
42. r-l Rîșcani, s. Recea Renovarea sălii festive din Liceul Teoretic Recea 42-05
43. r-l Fălești, s. Răuțel Asigurarea accesului egal la educație pentru toți copiii 43-05
44. r-l Sîngerei, s. Prepelița Renovarea blocurilor sanitare interioare 44-05
45. r-l Ungheni, s. Valea Mare Reparația acoperișului sălii de sport 45-05
46. r-l Sîngerei, s. Heciul Nou Reparația rețelei de canalizare 46-05
47. r-l Ungheni , s. Măcărești Renovarea sălii de sport din Gimnaziul “ELADA” 47-05
48. r-l Edineț, s. Brătușeni Гигиена пищеблока – залог здоровья детей и нации 48-05
49. r-l Ocnița, s. Rujnița Lucrări de reparație a pragurilor la Liceul Teoretic Rujnița 49-05
50. r-l Sîngerei, s. Tăura Veche Reparația sistemului de încălzire în grădinița-creșă din Tăura Veche 50-05
51. r-l Rîșcani, s. Ușurei, com. Răcăria Reparația grădiniței de copii din s. Ușurei  r-nul Rîșcani 51-05
52. r-l Ungheni, s. Bușila Renovarea blocurilor sanitare în Gimnaziul “Savciuc Mihail”, s. Bușila 52-05
53. r-l Ungheni, s. Chirileni Renovarea coridorului și a pavajului gimnaziului Chirileni 53-05
54. r-l Fălești, s. Pîrlița Igiena – izvor de sănătate 54-05
55. r-l Edineț, s. Corpaci Oportunități mai bune pentru educație și dezvoltare a copiilor din gimnaziul satului Corpaci, raionul Edineț 55-05
56. r-l Ungheni, s. Gherman Renovarea acoperișului sălii de sport 56-05
57. r-l Edineț, s. Fetești Renovarea/schimbarea tîmplăriei  în grădinița-creșă “Trandafir” s. Fetești 57-05
58. r-l Fălești, s. Năvîrneț Reparația blocurilor sanitare în Liceul Teoretic  “Ștefan Cel Mare” din satul Năvîrneț 58-05
59. r-l Drochia, s. Mîndîc Schimbarea ușilor în interiorul grădiniței 59-05
60. r-l Fălești, s. Ciolacu Vechi Lucrări de reparație a sistemului de încălzire la I.P. Gimnaziul Ciolacu Vechi 60-05
61. r-l Sîngerei, s. Alexandreni Renovarea acoperișului blocului B la gimnaziul “Vitalie Ceban” 61-05
62. r-l Glodeni, s. Danu Reparația rețelei electrice a grădiniței din s. Danu r-l Glodeni 62-05
63. r-l Florești, s. Cașunca Reparația fasadei grădiniței 63-05
64. r-l Ungheni, s. Rezina Renovarea sistemului de încălzire în I. P. Școala Primară-Grădiniță Rezina 64-05
65. r-l Ungheni, s. Cioropcani Renovarea blocului alimentar al gimnaziului Cioropcani 65-05
66. r-l Fălești, s. Horești Renovarea unor săli de activitate a grădiniței “Albinuța” din s. Horești r-l Fălești 66-05
67. r-l Ocnița, s. Lipnic Conectarea sălii de sport a gimnaziului “Ștefan cel Mare”  Lipnic la rețeaua termică 67-05
68. r-l Edineț, s. Tîrnova Reparația capitală a sistemei de încălzire la grădinița de copii din s. Tîrnova r-l Edineț 68-05
69. r-l Drochia, s. Chetrosu Renovarea bucătăriei școlare 69-05
70. r-l Glodenii, s. Dușmani Renovarea sistemului de canalizare la grădinița de copii 70-05
71. r-l Fălești, s. Pietrosul  Nou Construcția blocului sanitar în grădinița Pietrosul Nou 71-05
72. r-l Drochia, s. Țarigrad Reparația sistemului de canalizare și rețelei de apeduct și apă caldă la cantina Instituției Publice Gimnaziul Țarigrad, raionul Drochia 72-05
Partajare: